Mirtos

Mirtos se nachází na jihovýchodní Krétě, 14 km západně od Ierapetry, nejjižnějšího města Evropy.

Ideálním místem, kde naleznete odpočinek a klid, je romantické pobřeží jižní Kréty. Krásná krajina plná olivových hájů, řecké vesničky s typicky ospalou atmosférou, kde jako by se zastavil čas, písečné zálivy i útesy spadající příkře do moře, to vše je typický obrázek jižního pobřeží.

Do vnitrozemí můžete podniknout výlety, z nichž se vždy vrátíte plni neobvyklých zážitků. K nejmalebnějším vesničkám patří právě Mirtos s typickou atmosférou.

Tato malebná vesnička se může stát na pár dní vaším domovem. Pohostinnost Kréťanů, teplé Libyjské moře, možnost rybaření a přewww.ím původní atmosféra okouzlí každého návštěvníka.

Písečná/oblázková pláž v romantickém zálivu, částečně se slunečníky a lehátky (za poplatek), příjemné posezení v místních tavernách či kavárnách přímo u moře. U kaváren lehátka zdarma v ceně nápoje, který si objednáte.

Ideální místo pro potápění. Turistika zde postupuje pozvolnými kroky a ráno vás probouzí šumění moře, vůně místní pekárny a povídání babiček jdoucích na nedělní mši do kostela.

V blízkém okolí jsou archeologické vykopávky z minojského období, k nimž se dostanete příjemnou procházkou,  a velké množství olivových hájů a pomerančovníků. Dalším tipem na krásný výlet je nedaleká magická soutěska Sarakinas, byzantský kostelík ukrytý v olivovnících či klášter Iera Moni Panagias Exakoustis.  Milovníkům lodních výletů se nabízí možnost přeplavit se na překrásný panenský ostrůvek Chrissy, kde se nachází přírodní rezervace.

Pocházím z vesničky MIRTOS a vlastním zde apartmány NIKOS HOUSE.  Zajistím v tomto penzionu nebo v podobných, které ve vesnici jsou, ubytování. Na dovolenou v tomto malebném koutě Kréty budete jistě vzpomínat a budete se sem chtít vrátit znovu…

Exkluzivní nabídka na českém trhu, žádná cestovní kancelář tuto vesničku nenabízí.

Ve spojení s touto dovolenou doporučuji pronájem auta na celý pobyt.

nikos house
Nikos House
Blue Sea Mirtos
Blue Sea Mirtos
Maria Suite
Maria Suite
Maria Mare
Maria Mare
Aris Apartments
Aris Apartments
kagelo
Kagelo Apts
Kastro Village
Kastro Village
Angelos Apartments
Angelos Apartments
Maria Village

 Foto vesničky Mirtos