Na závěr si dovolím citovat pana Horníčka (SEZÓNA 2001)
Karel Vagner, Producent - Skladatel
Bohdalová Jiřina - Mirtos 2016
Doc. MUDr. Jaroslav Zvěřina, CSc. Mirtos 2016
P. Miloň Čepelka (básník, textař, herec, scenárista a moderátor). Mirtos 2018
Viktor Ujčík, Mistrovství světa v ledním hokeji
Blanka  Milfaitová
Zbyněk a Naďa Frolíkovi - Mirtos / Santorini

Zbyněk a Naďa Frolíkovi – Mirtos / Santorini

Už jsem se ženou projel celý svět a vyzkoušel hodně cestovních kanceláří. Letošní dovolená na ostrovech Kréta a Santorini ale patřili k tomu nejlepšímu co jsme absolvovali. Díky Maria za perfektní organizaci a opravdu  individuální přístup k nám klientům. Poznali jsme to co jiným turistům uniká, ale i krásu místní  neobjevené přírody, zajímavou historii a pronikli do tajů místní gastronomie.  Kombinace tvého řeckého původu a znalosti českého prostředí s láskou k rodnému ostrovu a odpovědný přístup k profesi jsou zárukou našich dalších dovolených na Krétě. Děkujeme a doporučujeme!

Zobrazit více

Jitka Zelenková, Zpěvačka

Jitka Zelenková, Zpěvačka

Od roku 1997 jsem pravidelným návštěvníkem Kréty, která se stala mojí srdeční záležitostí. Vzhledem k tomu, že moje povolání je časově náročné, vybírám si cestovní kancelář, která mi umožní prožít dovolenou podle mých představ a s individuálním přístupem. Toto vše se mi splnilo s cestovní kanceláří Marie Machalaki, která se o mě nejen skvěle postarala, ale v podobě dvou Marií jsem našla na Krétě nové báječné kamarádky. Už se těším na příští rok!

Zobrazit více

Novomanželé Denisa a Tomáš

Byli jsme na Krétě v hotelu Blue Sea Resort & Spa. Na dovolené jsme se s manželem brali. Vše co bylo potřeba na Krétě zařídit, Mária zvládla skvěle. I když to byla první svatba, kterou zařizovala, nemělo to jedinou chybu. Svatba byla nádherná, vše proběhlo naprosto v pořádku a hlavně v klidu, bez jakéhokoli stresu.

Moc děkujeme Márii i její kolegyni taky Márii (které nám šli i za svědky) a také hlavně hotelu, který pro nás přichystal VIP svatební servis. Byla to nejhezčí dovolená, hotel naprosto luxusní, služby na jedničku. Rádi se budeme na Krétu vracet a věřím, že v hotelu Blue Sea Resort & Spa jsme určitě nebyli naposledy.

Zobrazit více

Alena A Jirka Strachovi 2013

Alena A Jirka Strachovi 2013

Manželé Strachovi Praha : Pohodová dovolená v příjemně zeleném prostředí, bohaté a opravdu vše zahrnující all inclusive, není třeba vydat ani jedno Euro navíc, přesně jak paní Michaliki inzeruje.

Můžete podle potřeby doprovodný text upravit.

Vzpomínají a obě Marie zdraví Alena a Jirka Zobrazit více

Hodnocení  dovolené 2013

Hodnocení dovolené 2013

Dovolená na míru… ano, to je ten správný název. Na své si může přijít každý ve všech věkových kategoriích, ve všech zájmech a nakonec i finančních možnostech. Ochutnali jsme kousek z jihu Kréty s jeho záviděníhodnou siestou (pro muže), sever s rušnými letovisky a obchůdky (pro ženy) a také něco ze slavné historie Kréty. Namlsali  jsme se a tak příští rok musíme znovu, poznat ještě víc! A to vše díky paní Marii Michalaki! Milan a Jára Tittelbachovi z Prahy.

Zobrazit více

Sojkovi Kombinovaná Dovolená 2013

Sojkovi Kombinovaná Dovolená 2013

Milá paní Michalaki, děkujeme za krásnou dovolenou, kterou jste pro nás zorganizovala naprosto perfektně a plně podle našich představ. I když nebylo jednoduché skloubit všechna naše přání, dopadlo to báječně a budeme na pobyt na Krétě stále vzpomínat.

Sojkovi

Kombinovaná dovolená Mirtos, Archanes, Santorini Zobrazit více

Matyáš, Bětka, Ivana a Láďa Vernerovi
Roman Schmock Dovolená 2013

Roman Schmock Dovolená 2013

Děkuji za krásnou dovolenou a perfektní servis na Krétě, kde  jsem si užili jak báječné lidi, azurové moře, krétskou přírodu a dokonce i sníh. Rádi poznáváme nové věci a už teď víme, že jsme na Krétě hodně věcí neviděli a že se na Krétu opět vrátíme.

Andreas Schneider. Zobrazit více

Petr Kostka s rodinou

Petr Kostka s rodinou

V měsíci červenci jsem s rodinou vyrazil na dovolenou na Krétu. Nechtěl jsem s cestovní kanceláří Paní Michalaki jsem si našel na internetu. Tedy bez jakéhokoliv doporučení. Od počátku dopisování si po emailu jsem cítil obrovský klid, pohodu, korektnost a časovou dochvilnost. Paní Maria Michalaki vždy, co slíbila, tak splnila. Její přístup se odlišoval od přístupu většiny delegátů cestovních kanceláří ( továren na výrobu turistů ). Vím, že ne vždy je vině delegát, ale často i vlastní CK. Co jsme od dovolené očekávali, splnilo se nám na více jak 100%. Zobrazit více

Vondrovic Tomáš, Režisér - Scenárista - Básník - Překladatel
S úctu Hana, Pavla a Jiří Boucníkovi - Blue Sea Resort & Spa

S úctu Hana, Pavla a Jiří Boucníkovi – Blue Sea Resort & Spa

Rádi bychom Vám poděkovali za nádhernou dovolenou, z počátku jsme přistupovali k této dovolené s obavou, poněvadž zajišťovat dovolenou bez cestovky pro nás bylo novum, ale všechno dopadlo perfektně. Jsme rádi, že jsme využili Vašich individuálních služeb. Vámi doporučený hotel Blue Sea Resort and Spa neměl chybu, blízkost moře, špičkové služby co se týče ubytování, stravování, klidná atmosféra, vstřícný personál, většina umí anglicky…

Zobrazit více

Jelínkovi, Praha

Jelínkovi, Praha

Perfektní dovolená, krásná země, moře, slunce, víno. Skvělá individuální péče Marie Michalaki i její kolegyně, také Marie. Po čtyřech pobytech už se vracíme na Krétu jako domů, do rodiny. Zajištění je bezvadné, vše klape, starosti zmizely za mořem. Vhodné pro všechny věkové kategorie. Vnouček zahajuje propagandu dalšího pobytu hned po návratu domů J a těšíme se všichni. 

Zobrazit více

Díky Konrádovi Praha - Blue Sea Resort & Spa
Lauerovi Písek, Přátelé Kréty

Lauerovi Písek, Přátelé Kréty

Řecko milujeme, několikrát jsme jej již navštívili, na ostrově Kréta jsme byli podruhé.Letošní dovolená byla ale kromě krásných zážitků, poznání nových míst a odpočinku ještě obohacena o něco dalšího – báječnou paní Marii, která nám pomohla a skvěle poradila s výběrem hotelu, se vším podstatným nás seznámila, zodpověděla desítky našich dotazů přivítala nás na letišti a zase nás při odletu “owww.dala” k odbavení, nabízela pomoc a radu a byla stále “na přijmu”. Prožili jsme krásnou dovolenou s pocitem jistoty a zázemí, který jinak máme pouze doma. A to je opravdu velmi mnoho. Za to patří vřelý díky paní Marii!!! Děkujeme Vám.

Zobrazit více

Jiří Vácha, Přátelé Kréty
Aida a Vlastík Babkovi

Aida a Vlastík Babkovi

S manželkou a dětmi, dvěma syny, jsme vyzkoušeli za posledních 15 let snad všechna evropská letoviska s různými cestovními kancelářemi. V posledních letech jsme cestovali s panem Fischerem s CK TOMI TOUR na Krétu do Chersonissos hotel ARMAVA. Tam jsme se seznámili s příjemnou delegátkou Márií a po krachu TOMI TOUR už jezdíme bezstarostně díky Márii a její společnici, rovněž Márií, opakovaně do hotelu ARMAVA. Příští rok pojedeme již po sedmé a nemůžeme se již dočkat. Vřele všem doporučujeme využít kvalitních a hlavně spolehlivých služeb našich kamarádek Maria + Maria.

Jirka a Jarmila z Plzně
Helena Žďárská a Jitka Chlubnová - Dovolená 2014

Helena Žďárská a Jitka Chlubnová – Dovolená 2014

Vesnička Mirtos je opravdu oáza klidu a pohody. Miluju řecké ostrovy a Krétu obzvlášť, mám ji projetou křížem krážem. Letos jsem byla na Krétě již po sedmé,  ale tak čisté a voňavé moře jsem nenašla nikde na Krétě ani jinde na světě, a to si troufám říci, že jsem cestovala hodně. Doporučuji všem, kdo chce zrelaxovat a mít bezstarostnou dovolenou díky paní Marii Michalaki, Určitě budete spokojeni jako my.Srdečně zdarvíme pana bratra a maminku !

Helena Žďárská a Jitka Chlubnová

Zobrazit více

Dáša Klímová, Čelákovice – Dovolená 2014
Karel a Zdeňka Ćwiertkovi - DOVOLENA 2014 ARCHANES
Zuzka Pažická a Palo Nitra Dovolená Mirtos 2014
JUDr. Jana Rožnovská - BLUE SEA RESORT AND SPA 2014
Novomanželé Dominka a Matěj

Novomanželé Dominka a Matěj

Moc děkujeme Marii, její kolegyni a její mamince za to, jaký báječný svatební den nám připravili. Obřad a hostina se konaly v krásné a klidné vesničce Mirtos na jižním pobřeží Kréty. Všechny organizační věci jsme nechali na Marii a nelitujeme. Vše proběhlo v řeckém stylu, bez zbytečných nervů, s příjemnou řeckou hudbou, krásnou výzdobou, výborným jídlem a milými lidmi. Zobrazit více

Novomanželé Martina a Petr

Novomanželé Martina a Petr

Moc děkujeme paní Marii za zorganizování našeho svatebního dne na Krétě. Po nabídce paní Marie jsme si pro svatbu vybrali malou krétskou vesničku Mirtos, kde proběhl obřad i celá s ním spojená dovolená naprosto v poklidu a podle našich představ. Místo obřadu jsme vybrali na pláži, protože oba s manželem milujeme moře a na Krétě je opravdu krásné. Musím vyzdvihnout zejména dekoraci, která byla úžasná a manžela zase nadchli hudebníci, kteří nám hráli po celou dobu obřadu i hostiny. Zobrazit více

Dovolená 2015 Palm Beach

Dovolená 2015 Palm Beach

Jen málokdy si člověk o něčem obdivně řekne: „Teda, páni, je tohle vůbec možné?“ V péči paní Michalaki Vám tahle věta v podstatě zevšední. Ještě jednou díky za nádherný zážitek z Kréty a příští rok na shledanou. (My přijet vlastně stejně musíme, neboť se náš syn na ostrově zamiloval).

V úctě Jan Karas s rodinou.

Zobrazit více

Filipovy Guves See 2015

Filipovy Guves See 2015

Celá naše rodina miluje Řecko. Rok co rok trávíme dovolenou na některém z řeckých ostrovů již dlouhých 20 let, letos padl los opět na Krétu. Byla to již naše čtvrtá návštěva tohoto kouzelného ostrova, ale poprvé bez běžné cestovní kanceláře. S paní Máriou Michalaki jsem se seznámila přes její webové stránky, od začátku mě mile překvapila její obrovská vstřícnost a snaha najít hotel dle našeho přání.

Zobrazit více

Jana a Pavel Vogeltanzovi Mirtos 2015

Jana a Pavel Vogeltanzovi Mirtos 2015

Vážená paní Marie,
Děkujeme za skvělé zorganizování překrásné dovolené. Byli jsme na Krétě poprvé a uchvátila nás. Přewww.ím Jižní Kréta.
Malebná vesnička Mirtos s její atmosférou, kde jsme mohli strávit několik dní, byla opravdu oázou klidu a pohody.
Posíláme velké poděkování a pozdravy Vaší mamince a bratrovi Janisovi. Byli moc milí a přátelští.

Zobrazit více

SVATEBNÍ CESTA PRAUSKOVY Stalida - Santorini - Archanes

SVATEBNÍ CESTA PRAUSKOVY Stalida – Santorini – Archanes

Stalida – Santorini – Archanes … Toť cílové destinace naší překrásné svatební cesty.

Dovolené, kterou jsme si s manželem bez jakýchkoliv referencí (naslepo přes internet), nechali zařídit paní Marií a její stejně báječnou přítelkyní Marií.

Pakliže by někdo pochyboval o důvěryhodnosti tohoto způsobu dovolené „bez cestovky“ – nemusí, rádi jej od všech pochybností odprostíme!

Zobrazit více

Táňa Zlámalová s rodinou, 2016

Táňa Zlámalová s rodinou, 2016

Milá paní Michalaki,

naše dovolená se bohužel nachýlila ke konci a já Vám chci za celou naši rodinu moc poděkovat. V Mirtosu se nám moc líbilo.  Perfektní ubytování a úžasní milí lidé, krásné koupání, památky a příroda (na soutěsku Sarakina budu dlouho vzpomínat, na laně jsem ještě nevisela ;-)), to vše v nás zanechá dlouho vzpomínky a věříme, že se sem ještě určitě vrátíme. Zobrazit více

MUDr. Marek Velkoborský a rodina MIRTOS 2016

MUDr. Marek Velkoborský a rodina MIRTOS 2016

Protože jsme se při odjezdu neviděli, chtěli bychom Vám ještě jednou poděkovat za nejhezčí dovolenou v životě, kterou jsme díky Vám prožili.

Děkujeme Vám za vstřícnost, profesionalitu a vynikající komunikaci během zařizování před dovolenou, děkujeme Janisovi a Vaší mamince za perfektní přístup, služby a vždy dobrou náladu, děkujeme všem neskutečně příjemným lidem na Krétě, se kterými jsme se setkali v Mirtosu i na výletech. Zobrazit více

PETR A MARKÉTA PRŮŠOVY MIRTOS 2016

PETR A MARKÉTA PRŮŠOVY MIRTOS 2016

Žádná vůně na světě se nevyrovná tajemně kořeněné vůni krétských hor, žádná vůně na světě se nevyrovná opojně slanovlahé vůni křišťálově čistého libyjského moře a žádná vůně na světě se nevyrovná omamné božské vůni krétských taveren. Kréta je náš druhý domov, to už s mojí ženou víme a taky jsem pochopil, že jsem tady už žil. Vím to a úplně nejvíc to cítím v Mirtosu v horách. Budeme se sem stále vracet a jednou možná… Zobrazit více

Mrs. Kvasničková Blanka 2016

Mrs. Kvasničková Blanka 2016

Chci poděkovat za zprostředkování tak krásného pobytu.

Váš ochotný bratr, skvělá maminka (všem říkala “to jsou naše hoky”), nádherná vesnice, písčité pláže, milé taverny, raní písně z kostelíčku… vůně pekařství, křik jiřiček, prašné a věčně se stáčející se silnice, úžasný trh v Ierapetra, tajemná města, vyhlášené i opomenuté pláže, soutěsky, kopce, kozy a ovce… Zobrazit více

Martina a Zbyněk Harantovi - Blue Sea Mirtos 2017
Antonin a Dana Kolkovi - Mirtos 2017

Antonin a Dana Kolkovi – Mirtos 2017

Vážená paní Michalaki,

Do Řecka jezdíme bez přestávky několik let. Začalo to před deseti lety, kdy jsme prvně přiletěli na Krétu do Maleme. Neměli jsme moc prostoru cestovat, a tak jsme si řekli, že to ještě jednou někdy zkusíme.  Dlouho jsem přemýšlel, jak Vám vyjádřit moje pocity po návratu z dovolené z Mirtosu, a musím řicí, že je to možné jenom několika stížnostmi na náš pobyt…. Zobrazit více

Milan Smejkal a rodina (SEZONA 2017)
Ivana a Tomáš Cigánkovi (SEZONA 2017)
Dovolená 2017 Petr Lar
Milena Luděk a Daneček Chmelovi

Milena Luděk a Daneček Chmelovi

Čím déle jsme po návratu z dovolené, tím víc se nám stýská po Krétě. Často procházíme fotky, ale sami moc dobře víme, že to nejdůležitější se vyfotit nedá a každý to máme uložený ve své paměti a také v srdci. Chtěli jsme prožít dovolenou na Krétě a můžeme říct, že jsme tam opravdu byli. Zobrazit více

Mirtinka & Jarda

Mirtinka & Jarda

Letos to je 20 let, co jsme se my dvě seznámily. Také to je 17 let, co jsme objevili krásu a vlídnost Myrtosu. Nikdy nezapomenu, jak jsi nám jednou řekla, zda bychom nechtěli opustit sever Kréty a podívat se na jih, kde žije maminka. Tehdy jsme získali novou rodinu, která nás každý rok vždy vlídně přijme a my se cítíme  jako doma. Zobrazit více

Daniel a Zdena Prosencovi 2018
Eva a Eda Jiříkovi Mirtos 2018
Milena Luděk a Daneček Chmelovi 2018
Stanislav a Helena Skotnicovi - Recenze Mirtos 2018

Stanislav a Helena Skotnicovi – Recenze Mirtos 2018

Řecko je naše srdeční záležitost a Kréta největší. Nejsme vyznavači válecích dovolených. Rádi se kocháme krásou přírody, dobýváme vrcholky, navštěvujeme památky, zajímavá místa, ochutnáváme dobrá jídla, milujeme volnost. K tomu klid, nádherně čisté moře, jehož vůně se mísí s všudepřítomným tymiánem. A proto všechno byl Mirtos “BEST OF”! Zobrazit více

Galaxie v Mirtosu GALAXIE M83-12
Mirtos 2019 Rodina Honsovi z Brna

Mirtos 2019 Rodina Honsovi z Brna

Chtěla bych vám jménem celé rodiny poděkovat za naprosto skvělou a bezchybnou organizaci naší dovolené, za podporu a nadstandardní přístup. Byli jsme spokojeni se vším, co nám náš pobyt umožnil. Vyřiďte prosím všem, kteří se o nás vzorně starali, náš dík. Zvláštní poděkování patří paní Hermioně od syna, který vzpomíná na báječné snídaně. Zobrazit více

Mirtos 2019 Rodina Nejedlý

Mirtos 2019 Rodina Nejedlý

Prožili jsme 10 dnů u moře na Krétě v malebné vesničce bez většího hotelu, ve vesničce s milými lidmi, s blízkou krásnou pláží a spoustou taveren se skvělým jídlem. Ubytování bylo velmi komfortní. Nenadarmo se říká, že kdo jednou Myrtos pozná, vrací se zpět. Nejinak to je s námi. Příští rok zase nashledanou. Zobrazit více